Учасникам та організаторам

Шостих Несторівських студій

 

 

Шановні учасники та організатори

Шостих Несторівських студій!

 

         Уже вкотре з особливою приємністю констатуємо той факт, що в територіальних межах великої святині – Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври успішно розвиваються та впевнено крокують до безмежних тенет звершеності науково-богословські і церковно-історичні діалоги. Набуваючи формату конференцій, читань чи студій, вони об’єднують широке коло зацікавлених в їх проведенні осіб. Яскравим свідченням вищенаведеного є сьогоднішнє зібрання, що проходить з доброї ініціативи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника спільно з Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією.

         Ім’я преподобного Нестора Літописця, пам’яті якого приурочені нинішні урочистості, нерозривно пов’язане з початком писемності на території славної в минулому Київської Русі. Древнє літописання та перші кроки формування українського мовлення беруть свій початок від пера цього святого угодника Божого. Історичний відлік нашого християнського буття відобразився на рукописних сторінках стараннями Києво-Печерського подвижника. Неустанний труд преподобного отця Нестора назавжди закарбував в книгу життя першопочаткові віхи історії та культури українського народу.

         З почуттям особистої духовної причетності в сьогоднішній день засвідчуємо своє шанобливе ставлення та молитовну підтримку проведенню Шостих Несторівських студій, адже преподобний Нестор Літописець являється безпосереднім Ходатаем перед Вишнім Престолом та Небесним Покровителем Київських Духовних шкіл.

         З глибини пройдешніх віків і до наших днів боголюбиві покоління зберігали та оберігали пам'ять преподобного подвижника Печерського Нестора. Сьогодні вся повнота Святої Божої Церкви вшановує його життєвий подвиг та неоціненний внесок в незмінну справу спасіння людства. Приносячи свої доброзичливі привітання високому зібранню, бажаю натхнених наукових відкриттів та новітніх творчих здобутків. Нехай Всеблагий Творець неба і землі, молитвами преподобного отця нашого Нестора Літописця, одарить всіх нас своєю безмежною милістю і благодаттю!

         З любов’ю у Христі Ісусі, 

 

 

 

 

архієпископ Бориспільський,

вікарій Київської Митрополії,

Голова Учбового Комітету при Священному Синоді УПЦ,

Професор, Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії