Ваше Блаженство! Блаженніший Владика і Отець!

Ваші Високопреосвященства! Преосвященства!

Всечесна матушка ігуменя!

Шановний отець ректор!

 

 

 

         Всепокриваючий покров Цариці Небесної завжди був і залишається особливо відчутним на цьому святому місці, де вже на протязі багатьох століть височіє древній Свято-Троїцький Корецький жіночий монастир. За повсякчасну полум’яну молитву сестер-насельниць Матір Божа прославила його особливим покровительством в образі Своєму «Споручниця грішних». Теплота Материнської ласки віками зміцнювала цю святиню, примножуючи в ній власний розквіт та благословенні успіхи. Одним з яскравих свідчень цього є існування Регентсько-катехізаторського училища при Свято-Троїцькому Корецькому ставропігійному жіночому монастирі, що сьогодні відзначає свій 10-літній ювілей. Це торжество відбувається теж під безграничним материнським покровом Пресвятої    Богородиці – в день святкування Казанської ікони Божої Матері.

 

         В умовах швидкоплинної сучасності кожен духовний навчальний заклад покликаний виконувати свою місію, що покладається на нього благословенням Предстоятеля та Священного Синоду нашої Церкви. Наявність духовних училищ, яких сьогодні в повноті Українського Православ’я нараховується 12, має вагоме значення, адже в усі часи потреба в освічених та вмілих псаломщиках і регентах була нагальною та необхідною складовою повноцінного церковного життя.

 

         Особлива сторінка буття Корецького духовного училища пов’язана з діяльністю колишньої настоятельниці Свято-Троїцької обителі ігумені Наталії (Ільчук), трудами якої було розпочато історію цього навчального закладу. Всім відома відданість покійної матушки своїй справі всебічно сприяла розвитку та становленню училища, а її наміри та добросердечні настанови сьогодні втілюють в життя вдячні покоління.    

 

 Вшановуючи молитовно 10-ту річницю Корецького Регентсько-катехізаторського училища, від імені Учбового Комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви, а також від Київських Духовних шкіл приношу сердечні привітання з нагоди цього ювілейного святкування. Нехай дім Божої Матері, в якому Господь одного разу благословив відкритися освітньому закладу в якості духовного училища, що і в наші дні свідчить про світло Христової Істини, завжди відчуває над собою покровительство Небесної Цариці, а її ходатайство перед Горним Єрусалимом знаходить благословенний відголос Господа Вседержителя. Заручившись молитвами святому рівноапостольному Хрестителю Русі – князю Володимиру та преподобним подвижникам Печерським, бажаємо сьогоднішньому ювіляру майбутнього духовного розквіту та щедрих успіхів на поприщі розвитку і становлення духовної освіти!

 

З любов’ю у Христі Ісусі,

 

 

 

архієпископ Бориспільський Антоній,

вікарій Київської Митрополії,

Голова Учбового Комітету при Священному Синоді УПЦ,

Професор, Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії